AKTUALNOŚCI
Firma Brother wprowadza na rynek nowe stacjonarne skanery– modele ADS-1100W oraz ADS-1600W. Oba urządzenia pozwalają na efektywne i wygodne skanowanie, a następnie przetwarzanie dokumentów w biurze.
2014-02-13
Dell zaktualizował portfolio modeli Inspiron, wprowadzając nowe laptopy oraz komputer osobisty typu all-in-one. Najważniejszymi cechami Inspiron serii 7000, jest cienka obudowa i wyjątkowa moc.
2014-01-22
Dzięki ultrabookowi ThinkPad T431s możemy powitać nowy standard wśród komputerów dla kadry zarządzającej – komputer do celów biznesowych zaprojektowany bez kompromisów.
2013-05-09
Samsung wprowadza na polski rynek swój pierwszy komputer przenośny typu Slate PC. Nowe urządzenie łączy w sobie mobilność tabletu z wygodą pracy notebooka, stanowiąc znakomitą propozycję dla użytkowników biznesowych.
2012-05-07
Dell zaprezentował nowe rozwiązania dla firm, które pomogą klientom w szybszej realizacji celów biznesowych. Firmy na całym świecie muszą dziś spełniać zmieniające się i często nieprzewidywalne wymagania ze strony klientów.
2012-03-06
Firma HP poinformowała o rozszerzeniu linii notebooków biznesowych o nowe, innowacyjne modele oraz usługi mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności.
2011-10-06
Dell przygotował jeden z najcieńszych 15-calowych notebooków dostępnych obecnie na rynku - pierwszy z nowej serii smukłych i wydajnych komputerów Dell.
2011-09-08
Wysoka wydajność, niezawodna szybkość i wytrzymałość oraz innowacyjny design to cechy nowej serii laptopów firmy Samsung. Notebook serii 9 to najnowsza rodzina przenośnych komputerów z 13-calowym ekranem...
2011-08-16
Dell poszerzył ofertę o wydajny serwer kasetowy zawierający cztery gniazda na procesory, zaprojektowany z myślą o obsługiwaniu zwirtualizowanych centrów danych. Serwer może w maks. konfiguracji zawierać 48 rdzeni obliczeniowych. Przeczytaj całą wiadomość na idg.pl
2011-06-13
Samsung rozszerza swoją ofertę zewnętrznych dysków twardych o nowe dyski przenośne – serię M2. Dzięki szybkiemu interfejsowi SuperSpeed USB 3.0, dyski zapewniają transfer danych z prędkością do 5 gigabitów na sekundę, co gwarantuje do 10 razy szybszą pracę w porównaniu z poprzednim interfejsem USB 2.0. Dzięki temu przegranie filmu w wysokiej rozdzielczości, zajmującego pojemność 25 GB, potrwa zaledwie cztery minuty. W portfolio firmy Samsung znalazły się nowe modele dysków zewnętrznych M2 Portable z matową, falistą powierzchnią, maskującą zarysowania i odciski palców. Dyski M2 oferują do 1 terabajta (TB) pojemności zamkniętej w kompaktowej, wygodnej do trzymania obudowie, dostępnej w odcieniach czerni, beżu, szarości i pomarańczy. Dodatkowo, zaokrąglone krawędzie nadają urządzeniom subtelnego wyglądu.
2011-06-09
Wydajne serwery Dell

Dell zaprezentował nowe rozwiązania dla firm, które pomogą klientom w szybszej realizacji celów biznesowych. Firmy na całym świecie muszą dziś spełniać zmieniające się i często nieprzewidywalne wymagania ze strony klientów. Do ich szybkiej realizacji potrzebują kompleksowych narzędzi IT. Dell podnosi poprzeczkę w kategorii rozwiązań ukierunkowanych na klienta, zapewniając prostsze zarządzanie, większą wydajność i długoterminową wartość.

„Klienci oczekują wydajnej infrastruktury, która jest łatwa w zarządzaniu i pomaga szybciej realizować cele biznesowe. Przedstawiliśmy nowy zestaw rozwiązań z zakresu infrastruktury centrum danych, w którym kluczowe cechy występują w całym portfolio – od serwerów, przez przechowywanie danych po sieci” powiedział Brad Anderson, President, Enterprise Solutions Group w firmie Dell. „Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu strategicznych przejęć, między innymi firmy Force10, a także ukierunkowanej na klientów, dwunastej generacji serwerów PowerEdge, a także rozwiązań do przechowywania danych. W połączeniu z drugą generacją narzędzi do zarządzania, wbudowaną w serwery, Dell dostarcza jedne z najpotężniejszych i najłatwiejszych w zarządzaniu rozwiązań centrum danych na rynku.”

Wydajne, łatwe w administrowaniu serwery Dell oraz druga generacja systemów do zarządzania
Dell przedstawił portfolio serwerów PowerEdge dwunastej generacji - typu blade, rack i tower, które zostały zoptymalizowane pod względem aplikacji biznesowych o krytycznym znaczeniu. Serwery zaprojektowano wykorzystując wyniki prawie 8 tysięscy rozmów z klientami – skupiając się na cechach, które pomagają w szybszej realizacji celów biznesowych. Serwery PowerEdge firmy Dell współpracują z innymi rozwiązaniami z zakresu przechowywania danych i sieci, oraz zapewniają:
Szybsza zamiana danych w pomysły: Dell rozszerza architekturę Fluid Data na kategorię serwerów. Dzięki Dell Express Flash, pierwszym na rynku dyskom SSD PCIe z możliwością wymiany bez przerywania pracy, które są podłączane bezpośrednio do serwera, Dell jest
w stanie obsłużyć 10,5 raza więcej transakcji na sekundę w Microsoft SQL Server niż
w przypadku przechowywania danych na tradycyjnych dyskach HDD1. Akcelerator danych CacheCade zapewnia nawet 28 razy szybszą obsługę zapytań w bazach danych Oracle2.
Optymalizacja i automatyzacja podstawowych zadań związanych z zarządzaniem: dzięki drugiej generacji narzędzi do zarządzania, wbudowanych w serwery, można w wydajny sposób zarządzać wdrożeniem, aktualizacją, monitorować oraz zajmować się obsługą techniczną podczas całego cyklu życia serwera. Nowe serwery PowerEdge firmy Dell wymagają do 85,5% mniej nakładu prac inżynieryjnych oraz 86% mniej czasu związanego z manualnymi czynnościami konfiguracyjnymi3.
Energooszczędne rozwiązania dla centrów danych: Bazując na doświadczeniu w oferowaniu energooszczędnych centrów danych, między innymi dla Microsoft Bing, firma Dell wprowadza dwunastą generację serwerów PowerEdge, która pozwalają osiągnąć oszczędności z zakresu nakładów inwestycyjnych na poziomie 3 milionów USD4.
 
Macierze do przechowywania danych firmy Dell - wyższa wydajność, elastyczność i niewielkie rozmiary
Dell zapowiedział następną generację macierzy do przechowywania danych EqualLogic serii PS, które łączą dużą przepustowość z jeszcze większą pojemnościa przy mniejszych rozmiarach.
EqualLogic serii PS6110—idealne dla średniej wielkości wdrożeń z wieloma serwerami fizycznymi i wirtualnymi. Macierze mają zarówno interfejsy optyczne (SFP+), jak i miedziane (10 GBASE-T), które są zgodne ze standardami 10GbE. Do 72 terabajtów w pojedynczej macierzy oraz 1,2 petabajta w jednej grupie, pozwala w łatwy sposób skalować rozwiązanie, dodając nowe macierze do istniejącej grupy bez przestojów i konieczności wymiany aktualnie używanego rozwiązania.
EqualLogic serii PS4110—pierwsze macierze EqualLogic 10GbE, które zapewniają takie same korzyści i funkcje jak macierze serii PS6110, a zostały zaprojektowane dla mniejszych wdrożeń oraz oddziałów firm. Systemy obsługują do 36 terabajtów w pojedynczej macierzy oraz
do 72 terabajtów w jednej grupie.
Architektura VNA firmy Dell uzupełnia nowości w zakresie serwerów i przechowywania danych
Architektura VNA (Virtual Network Architecture) firmy Dell została stworzona do wirtualizacji, automatyzacji i planowania usług sieciowych w środowiskach centrów danych, ośrodkach dydaktycznych i oddziałach firm. Architektura VNA zapewnia kompletną strukturę 10GbE, która obejmuje rozwiązania typu Top-of-Rack 10GbE oraz rozproszoną strukturę sieciową 10/40GbE. W ciągu sześciu miesięcy od przejęcia firmy Force10 Networks, Dell rozszerzył globalną dostępność swoich produktów o ponad 40%, docierając do ponad 80 krajów i zyskując blisko 600 nowych klientów.

Zoptymalizowana platforma do wirtualizacji zapewnia natychmiastowe rezultaty
Dell zaprezentował vStart dla chmury prywatnej, który został zaprojektowany, aby pomóc przedsiębiorstwom w szybkim wdrożeniu ich własnych rozwiązań wirtualnych. vStart umożliwia firmom wdrażania aplikacji i usług IT dzięki zintegrowanej infrastrukturze, która obejmuje serwer PowerEdge, oraz komponenty z zakresu przechowywania danych, sieci i zarządzania.

Pulpit dostosowany do wymagań biznesowych
Rozwiązania wirtualizacji pulpitu firmy Dell pomagają klientom w łatwiejszym zarządzaniu komputerami oraz zwiększeniu bezpieczeństwa. Dell zapowiedział dwa rozwiązania wirtualizacji pulpitu: Desktop Virtualization Solution Simplified oraz Desktop Virtualization Solution Enterprise. Pierwsze to zintegrowany system, z uprzednio skonfigurowanym oprogramowaniem oraz komponentami hypervisor’a, który został zaprojektowany w celu obniżenia kosztów i uproszczenia wdrażania mniejszych rozwiązań wirtualizacji pulpitu. Z kolei Desktop Virtualization Solution Enterprise został zaprojektowany dla wdrożeń w skali tysięcy użytkowników przy jednoczesnym zmniejszeniu początkowych kosztów, co umożliwia rozpoczęcie wdrożenia począwszy od 50 stanowisk.

Analityka biznesowa dzięki Quickstart Data Warehouse Appliance
Dell pokazał Quickstart Data Warehouse Appliance, dzięki któremu pracownicy średniej wielkości firm oraz pracownicy dużych działów wewnętrznych korporacji mogą w łatwy sposób organizować dane, uzyskiwać do nich dostęp i analizować je, co pozwala wykorzystywać analizę biznesową
do podejmowania bardziej przemyślanych decyzji. System magazynowania danych oparty na nowych serwerach PowerEdge firmy Dell oraz Microsoft SQL Server 2012, będzie wykorzystywać Dell Boomi
w celu integracji danych.

Wypowiedzi:
„Dell nieustannie inwestuje w rozwiązania dla firm, dzięki czemu firma zrobiła imponujące postępy
i stała się zaufanym dostawcą usług IT. Dzisiaj mamy do czynienia z kolejną istotną inicjatywą
ze strony Dell, która stara się rozwiązać największe bolączki klientów, wprowadzając innowacje
i zwiększając efektywność operacyjną poprzez rozwiązania dla centrów danych wszystkich rozmiarów. Dell zoptymalizował wszystkie serwery PowerEdge, aby mogły sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Jako wiodąca firma oferująca automatyzację zarządzania systemami, Dell dostarczył już miliony serwerów z tymi rozwiązaniami. Innowacje technologiczne, które Dell przedstawił w zakresie przechowywania danych, sieci, wirtualizacji oraz integracji i przetwarzania danych świadczą o tym,
że głównym celem firmy jest zwiększenie swojego udziału na rynku rozwiązań dla firm.” -- Matt Eastwood, Wiceprezes Grupy, Enterprise Platform Research, IDC.

„W 2012 roku planujemy przekształcić istniejącą platformę do wirtualizacji w chmurę prywatną. Dell PowerEdge M620 to nasza preferowana platforma, ponieważ pamięć RAM można w niej rozbudować
w znaczącym stopniu, co sprawia, że idealnie nadaje się do realizacji naszego celu,” powiedział Max Wagener, Dyrektor ds. architektury korporacyjnej, GfK. „Bazy danych, które planujemy zwirtualizować, wymagają dużo pamięci, więc duża pojemność Dell PowerEdge M620 pozwoli nam
je skonsolidować. To dla nas kolejny logiczny krok po wykonaniu wirtualizacji większości naszych aplikacji i serwerów sieciowych.”

Dostępność:
Dwunasta generacja serwerów PowerEdge firmy Dell będzie dostępna w najbliższym czasie.
Macierze do przechowywania danych Dell EqualLogic serii PS6110 oraz PS4110 firmy Dell są już dostępne w sprzedaży.
System Quickstart Data Warehouse Appliance firmy Dell jest obecnie w fazie beta i będzie dostępny w drugim kwartale bieżącego roku.
Pakiet vStart dla chmury prywatnej będzie dostępny w drugim kwartale bieżącego roku.
Rozwiązanie Dell Desktop Virtualization Solution Simplified oraz Dell Desktop Virtualization Solution Enterprise będzie dostępne w regionie EMEA w ciągu 2012 roku.
Rozwiązania sieciowe 10GbE firmy Dell są już dostępne w sprzedaży.

Copyright © compdata.pl 2011 - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny compdata.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.